Котельні

kotel

Водовугілля надходить на котельню у готовому вигляді. Зберігання палива здійснюється в закритих ємностях. Для захисту від замерзання палива ємності покриваються теплоізоляційним шаром 50 мм.

Подача водовугільного палива для спалення здійснюється насосами від ємностей зберігання через перемішуючий пристрій. Для якісного розпилювання в вузол змішування пальника компресор подає стиснене повітря.

Попередній розігрів камери згоряння здійснюється за допомогою дизельного палива розпалювальним пальником, який конструктивно вбудовано в основний пальник. При досягненні заданої температури – 800 º С, відкривається запірна арматура для подачі водовугільного палива на основну форсунку. Час стабілізації становить приблизно 5-10 хвилин. Після цього розпалювальний пальник відключається і за допомогою автоматики видаляється з камери згоряння.

Для підвищення ККД котла схемою передбачається установка економайзера і повітропідігрівача. Підігріте повітря від підігрівача подається на пальник, а вода з економайзера – безпосередньо в котел. Живильна вода в котел подається насосами з деаераційної установки. Регулювання подачі живильної води здійснюється відповідно до поточної потужністю котла.

Продувки з барабанів котла (на схемі не вказані) здійснюються в автоматичному режимі. Постійна продувка в розмірі не більше 5% від потужності котла здійснюється в розширювач продувки, в якому утворюється пара вторинного скипання у розмірі 13% від обсягу продувки. Пар вторинного скипання повертається в деаератор. Залишок проходить через теплообмінник, охолоджується за рахунок підживлювальної води. Після охолодження продувна вода потрапляє в барботер, де охолоджується до температури 45 º С і скидається в каналізацію. Періодична продувка з нижнього барабана здійснюється безпосередньо в барботер.

В котлі виробляється пара заданих параметрів і подається на розподільний колектор. Системи управління котла дозволяють виконувати процеси в автоматичному режимі і забезпечують постійний контроль процесу з пульта керування. Котельне обладнання оснащене засобами безпеки та управління у відповідності до вимог нормативних документів України. Глибина регулювання потужності котельного обладнання становить 1: 3.

Видалення золи виконується спеціальними пристроями, які розташовані під котлом. Висота димової труби з’ясовується в процесі проектування на підставі розрахунку очікуваних концентрацій шкідливих речовин в приземному шарі на межі санітарно-захисної зони підприємства.

Для влаштування котельної на водовугільному паливі наша компанія пропонує надійне обладнання, вироблене в Китаї найбільшими компаніями лідерами галузі водовугільного палива. Принципових відмінностей від стандартних котлів на рідкому паливі немає, але є деякі технологічні особливості для забезпечення стабільності процесів як у пристрої пальника, камері спалювання палива та очищення відхідних газів, так і в схемах автоматики.

Пальник з пультом керування:

  • Використовується обладнання відомих світових виробників: насос подачі палива Suntec, електромагнітні клапана Parker, пневматичні компоненти компанії ACTREG.
  • Конструкцією передбачено: форсуночний стрижень, пальник для розпалювання, пристрій для автоматичного видалення розпалювального пальника з топкової камери.
  • Система автоматичного очищення форсунки розпилення. Очищення здійснюється подачею стисненого повітря і води на розпилювач.
  • Окремий вентилятор для подачі повітря до топкової камери.
  • Регулювання потоку повітря здійснюється за допомогою повітряної заслінки з додатковими напрямними для закручування повітря в топковій камері.
  • Автоматика пальника забезпечує обов’язкову вентиляцію топкової камери, автоматичний розпал і регулювання потужності пальника, а також додатковий контроль і попередження перегріву.

 

Автоматика управління і контролю.

• Передбачені датчики температури і тиску, а також точки перемикання подвійного полум’я.

• Система PLC – контроль подачі палива в топку і спалювання; управління пальником та контроль димових газів; контроль і управління навантаженням; система сповіщення в разі несправності та інше.

Конструкція камери спалювання.

• Забезпечує ефективний контроль температури в топці.

• Перешкоджає контакту полум’я з поверхнями нагріву в топці, різкі зміни температури в камері згоряння, утворення вибухонебезпечних газів.

• Передбачена зона догорання золи, що забезпечує оптимальні параметри спалювання палива.

• Додаткова поверхня нагріву в нижній частині топкової камери забезпечує зниження температури стінок топки.